​Tre të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Lubjanë

Evropë

​Tre të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Lubjanë

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 15:57
Lubjanë

Tre persona u plagosën në një sulm në të cilin armët e zjarrit u përdorën gjithashtu të premten rreth orës 14:00 në Lubjanë, përballë qendrës tregtare BTC në zonën e tregut.

Disa automjete policie mbërritën menjëherë në vendngjarje dhe të plagosurit - të cilët sipas informacioneve të para nuk ishin në rrezik për jetën - u dërguan në spital.

Rojet e sigurisë nga dyqanet e afërta dhe dëshmitarët okularë thanë se kishte tetë deri në dhjetë të shtëna, duke plagosur dy burra, ndërsa njëri mori lëndime në kokë me një objekt të hapur.

Pas të shtënave, të gjithë të pranishmit në treg u larguan sikur të ishte një sulm terrorist, dhe dy persona të plagosur ishin shtrirë në tokë, duke bërtitur nga dhimbja, tha njëri nga dëshmitarët për mediat sllovene.

Sulmuesit dyshohet se kanë ikur me një automjet personal të bardhë dhe janë ende në arrati.

"Ndërhyrja dhe aktiviteti i policisë, si dhe mbledhja e të dhënave në vend, janë ende në vazhdim," tha zëdhënësi i policisë së Lubjanës Tomazh Tomazheviq për mediat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat