Tërmet në Zagreb të Kroacisë, banorët përshkruajnë momentin e dridhjeve

Evropë

Tërmet në Zagreb të Kroacisë, banorët përshkruajnë momentin e dridhjeve

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 16:34
Foto ilustrim

Një tërmet u ndje në zonën e Zagrebit të dielën rreth orës 15:35.

Sipas të dhënave të para, epiqendra e tërmetit ishte pranë Velika Gorica, dhe fuqia e tërmetit ishte 2.7 në shkallën Rihter, shkruajnë mediat kroate.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), epiqendra ishte 15 kilometra në jugperëndim të Velike Gorice.

“Një tingull i fortë dhe një dridhje prej disa sekondash. Ne nuk kemi parë kështu për një kohë të gjatë”, ka shkruar një banor nga Dubranac, një vend pranë epiqendrës.

“E gjithë shtëpia kërciti, rreth pesë sekonda”, shkroi një përdorues tjetër, dhe shumë e përjetuan tërmetin si një zhurmë të fortë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat