Tërhoqi zvarrë pensionisten për t’ia marrë çantën, por dështon

Evropë

Tërhoqi zvarrë pensionisten për t’ia marrë çantën, por dështon

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 00:02
I riu duke grabitur

Një 22-vjeçar rus u përpoq që t’i vidhte çantën një pensionisteje, në qendër të Moskës, duke e tërhequr zvarrë të moshuarën për disa metra.

Policia publikoi pamjet nga kamerat e sigurisë, që tregojnë se si i riu me kapuç në kokë kap çantë dhe mundohet që të largohet me vrap.

Gruaja 70-vjeçare mbahet fort te çanta, duke mos e lëshuar atë, por duke u zvarritur në rrugë. Pas një përleshjeje të shkurtër për çantën, i riu largohet kur një kalimtar ndërhyn për të ndihmuar pensionisten.

Ministria e Brendshme ruse njoftoi se i riu është arrestuar dhe do të akuzohet për grabitje të mbetur në tentativë, pavarësisht se u kthye në vendngjarje me një shishe uiski për të kërkuar falje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat