Greqi, shënohen 1 100 raste të reja dhe 24 viktima në 24 orë

Evropë

Greqi, shënohen 1 100 raste të reja dhe 24 viktima në 24 orë

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Greqi, kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.100 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusi 24 persona.

Sa i përket të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv ato janë 337, ndërsa mosha mestarë e tyre është 65 vjeç. Është rritur dhe shtrimet në spitale.

Gjatë 24 orëve të fundit janë pranuar në spital 185 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat