Çfarë po ndodh? Të shtëna me armë në mes të Athinës, forca të shumta policie në qendër të kryeqytetit

Evropë

Çfarë po ndodh? Të shtëna me armë në mes të Athinës, forca të shumta policie në qendër të kryeqytetit

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 07:56
Policia greke

Të shtëna me armë janë dëgjuar në orët e para të mëngjesit në Athinë. Protothema.gr raporton se një automjet u ndoq nga policia rreth orës 05:00 në zonën e Agios Panteleimonas në rrugët Skorda dhe Papanastasiou.

Sipas informacioneve, gjithçka filloi kur oficerët e policisë të ekipit të OPKE ndaluan një automjet për kontroll i cili, megjithatë, nuk u përgjigj, hyri në një rrugë me një drejtim dhe u përpoq t’i sulmonte. Askush nuk u plagos, megjithatë, automjeti u ndoq menjëherë nga policia.

Shoferi u nis me një shpejtësi të madhe për të shpëtuar nga policia që e ndiqte atë.

Ndjekja ishte e ashpër ndërsa policia dyshohet se qëlloi mbi automjetin , megjithatë kjo u arratis pasi po hynte vazhdimisht në rrugë me një drejtim ndërsa kalonte me semaforë të kuq.

Policë të shumtë në qendër të Athinës po përpiqen të gjejnë automjetin për të cilin kanë informacion të mjaftueshëm në mënyrë që hetimet të jenë të suksesshme në orët e ardhshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat