Kryeministri grek merr dozën e tretë të vaksinës

Evropë

Kryeministri grek merr dozën e tretë të vaksinës

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 15:36
Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis këtë të martë ka marrë dorën e tretë të vaksinës anti Covid.

Mitsotakis u bëri thirrje qytetarëve grekë të bëjnë dozën përforcuese, duke kërkuar që të gjithë ato persona që nuk janë vaksinuar të shkojnë dhe të rezervojnë oraret e tyre.

“Le të dëgjojmë deri në fund shkencëtarët. Le të shohim të dhënat e vërteta. Le të nxitojmë të gjithë dhe të vaksinohemi në mënyrë që të rrisim më tej normat e vaksinimit në vendin tonë në tërësi. Sapo kam përfunduar dozën e tretë të vaksinës Covid-19, duke ndjekur udhëzimet e ekspertëve”, ka thënë ai.

Pas vaksinimit, Kryeministri pati një bisedë të shkurtër me Zëvendës Ministrin e Krizës Klimatike dhe Mbrojtjen Civile Evangelos Tournas dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Mbrojtjes Civile Vassilis Papageorgiou, për përgatitjen në funksion të fenomeneve intensive të motit që priten në ditët në vijim.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat