Studentja vdes pasi preket nga gripi - Bota Sot
Studentja vdes pasi preket nga gripi

Evropë

Studentja vdes pasi preket nga gripi

Më: 12 janar 2018 Në ora: 07:42
Bethany Walker

Një ngjarje e dhimbshme na vjen nga Skocia ku një studente 18-vjeçare ka humbur jetën u prek nga gripi dhe më pas ftohja kaloi në pneumoni.

E reja Bethany Walker u dërgua në spital me gjendje gripale por situata u përkeqësua në ditët në vazhdim.

E dhimbshme ka qenë ngjarja për mamanë e vajzës e cila është shkatërruar terësisht nga humbja e vajzës.

Vdekja e 18-vjeçares ndodh në një kohë ku Britania e Madhe është përfshirë nga gripi australian.

Simptomat e gripit australian janë të njëjta me gjendjet e tjera gripale, por përkeqësohen në rast neglizhimi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera