Panda e parë e lindur në Francë, atraksion në kopshtin zoologjik - Bota Sot
Panda e parë e lindur në Francë, atraksion në kopshtin zoologjik

Evropë

Panda e parë e lindur në Francë, atraksion në kopshtin zoologjik

Më: 13 janar 2018 Në ora: 19:56
Francë

Panda e parë që ka lindur në Francë, sot për herë të parë është paraqitur në publik.

Juan Meng, emri i të cilës në gjuhën kineze nënkupton "përmbushje e ëndrrave", u lind pesë muaj më parë në Francë dhe aktualisht është atraksioni kryesor në kopshtin zoologjik Buval në Francën qendrore, transmeton BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera