Aromë lufte: Rusia tregon ‘muskujt’, Putin bën një paralajmërim - Bota Sot
Aromë lufte: Rusia tregon ‘muskujt’, Putin bën një paralajmërim

Evropë

Aromë lufte: Rusia tregon ‘muskujt’, Putin bën një paralajmërim

Më: 9 maj 2018 Në ora: 13:47
Tensionet janë shtuar ndjeshëm dhe Irani ka paralajmëruar se do vazhdojë me shpejtësi pasurimin e uraniumit.

Bota është sërish në ankth pas një vendimi të presidentit amerikan, Donald Trump për të mos njohur marrëveshjen bërthamore me Iranin.

Tensionet janë shtuar ndjeshëm dhe Irani ka paralajmëruar se do vazhdojë me shpejtësi pasurimin e uraniumit.

Një ish-gjeneral rus thotë se bota mund të rrëshqasë me shpejtësi drejt një lufte bërthamore.

Por a janë këto thjesht paralajmërime të mediave?

Presidenti rus, Vladimir Putin ishte i pranishëm sot në paradën madhështore në Sheshin e Kuq.

Teksa fliste në Ditën e Fitores më 9 maj, Trump tha se paqja është delikate.

Në krahun e tij ishte kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe presidenti serb, Aleksandar Vucic.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera