Erdogan: Srebrenica, akt turpi para syve të Evropës - Bota Sot
Erdogan: Srebrenica, akt turpi para syve të Evropës

Evropë

Erdogan: Srebrenica, akt turpi para syve të Evropës

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 15:42
Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot se gjenocidi në Srebrenicë është akti më i turpshëm që ka ndodhur para syve të Evropës dhe bëri thirrje për një luftë të përbashkët që, siç tha ai, lloji i krimit të mos përsëritet.

Ai në llogarinë e tij zyrtare në Twitter ka nderuar viktimat e  masakrës së Srebrenicës 23 vjet më parë nga forcat kriminale serbe.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera