Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës - Bota Sot
Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Evropë

Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 16:05
Pamje nga video

Njëzetetre vjet më parë, forcat serbe vranë mbi 8 mijë myslimanë në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Kjo masakër u cilësua si akti më i keq i gjenocidit në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera