Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses - Bota Sot
Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Evropë

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 15:24
Qeveria e Kroacisë

Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë.

Në Twiter, në faqen e Pallatit të Banit është publikuar: “Sot është mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë. Të dielën jemi kampionë”.

Ekipi kroat mbrëmë mundi Anglinë dhe u plasua në finalen e Botërorit 2018 me Francën, që do të zhvillohet të dielën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera