Kryetari i Londrës: Protestat kundër Trumpit duhet të jenë “paqësore” - Bota Sot
Kryetari i Londrës: Protestat kundër Trumpit duhet të jenë “paqësore”

Evropë

Kryetari i Londrës: Protestat kundër Trumpit duhet të jenë “paqësore”

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:49
Sadiq Khan

Protestat në Londër kundër vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump duhet të jenë “paqësore”, ka thënë kryetari i Londrës, Sadiq Khan të enjten, pasi lideri amerikan ka arritur në kryeqytetin britanik, transmeton Reuters.

“Mesazhi im për ata që protestojnë në Londër është që ato duhet të jenë paqësore. Ata që kanë qëllim shkaktimin e problemeve dhe shkeljen e ligjit, unë iu them se nuk janë të mirë se ardhur”, ka thënë ai përmes një deklarate.

Khan, anëtar i Partisë Laburiste, që aktualisht është në opozitë, më herët ka pasur përplasje me Trumpin, duke thënë se protestat kundër tij nuk janë kundër Amerikës dhe në vend të saj banorët e Londrës kanë treguar pakënaqësitë e tyre për për politikat e “frikës dhe dëshpërimit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera