Janë konfiskuar mallra me vlerë 25 milionë dollarë - Bota Sot
Janë konfiskuar mallra me vlerë 25 milionë dollarë

Evropë

Janë konfiskuar mallra me vlerë 25 milionë dollarë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 22:21
Foto ilustrim

Interpol njoftoi sot se shërbimet policore dhe doganore konfiskuan mallra të falsifikuara dhe ilegale me vlerë prej 25 milionë dollarë.

Konfiskimi është bërë në 36 vende të ndryshme mes muajve mars dhe maj të këtij viti.

Ndër mallrat e konfiskuara janë droga të falsifikuara, antibiotikë dhe teste të shtatzënisë, njoftoi Interpol.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera