Tusk: BE dhe SHBA janë miqtë më të mirë - Bota Sot
Tusk: BE dhe SHBA janë miqtë më të mirë

Evropë

Tusk: BE dhe SHBA janë miqtë më të mirë

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 21:00
Donald Tusk

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk tha sot se Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë miqtë më të mirë dhe se ai që pretendon të jetë e kundërta ‘po përhap lajme të rreme’.

Ai tha këtë pas deklaratës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili BE-në e quajti "armikun" e SHBA kur është fjala për tregtinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera