Mot i lig godet pjesë të Evropës - Bota Sot
Mot i lig godet pjesë të Evropës

Evropë

Mot i lig godet pjesë të Evropës

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 14:35
Foto ilustrim

Pjesë të Evropës janë goditur nga stuhi të fuqishme dhe në disa vende ka përmbytje.

Stacioni i motit Severe Weather Europe ka njoftuar më parë se stuhitë janë rezultat i ajrit të ftohtë nga Atlantiku.

Për sot është paralajmëruar rënie e temperaturave në shumë vende të Evropës Qendrore.

Stuhia ka goditur pjesë të Francës, Austrisë dhe Zvicrës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...