Katari investon 15 miliardë dollarë në Turqi - Bota Sot
Katari investon 15 miliardë dollarë në Turqi

Evropë

Katari investon 15 miliardë dollarë në Turqi

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 17:59
Tamim bin Hamad al-Thanit dhe presidentii i Turqisë Recep Tayyip Erdogan

Autoritetet e Katarit premtuan sot 15 miliardë dollarë investime direkte në Turqi.

Kjo u njoftua pas një takimi midis Emirit të Katarit, Tamim bin Hamad al-Thanit dhe presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan.

Të dy zyrtarët diskutuan sanksionet amerikane kundër Turqisë, marrëdhëniet dypalëshe dhe çështje të tjera rajonale, dhe përsëritën vendosmërinë e tyre për të zhvilluar marrëdhënie të ndërsjella në "të gjitha fushat".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...