Mot i keq dhe rrufe, 1 i vdekur dhe katër të plagosur në Itali - Bota Sot
Mot i keq dhe rrufe, 1 i vdekur dhe katër të plagosur në Itali

Evropë

Mot i keq dhe rrufe, 1 i vdekur dhe katër të plagosur në Itali

Më: 25 gusht 2018 Në ora: 09:04
Foto ilustruese

Moti i keq me stuhi dhe rrufe ka goditur Italinë qysh prej pasdites së të enjtes, duke shkaktuar një të vdekur dhe katër të plagosur.

Në Salento, një rrufe ra mes pushuesve në një plazh mes Porto Cesareo dhe Torre këtë të premte, duke shkaktuar katër të plagosur.

Më rëndë prej tyre është një djalë 13 vjeç, i cili po luante pranë bregut.

Një burrë i moshës 64-vjeçare i cili rezultonte i zhdukur qysh prej së enjtes mbrëma kur një stuhi u e furishme goditi zonën Lago Maggiore, të Varesotto, u gjet i vdekur, i mbytur.

Ndërkohë shtatë turistë të huaj, arritën të shpëtojnë nga përmbytja e një varke. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...