Gjermani: Dhjetë të arrestuar për përshëndetje naziste - Bota Sot
Gjermani: Dhjetë të arrestuar për përshëndetje naziste

Evropë

Gjermani: Dhjetë të arrestuar për përshëndetje naziste

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 17:08
Ilustrim

Policia gjermane tha sot ka nisur një hetim kundër dhjetë personave që bënë përshëndetje naziste në një protestë të të majtës dhe të djathtëve dje në Chemnitz.

Përdorimi i këtij përshëndetje është ndaluar në Gjermani dhe konsiderohet një gjuhë e urrejtjes që propagandon ideologjinë naziste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...