Çavushoglu për modernizimin e bashkimit doganor të Turqisë dhe BE - Bota Sot
Çavushoglu për modernizimin e bashkimit doganor të Turqisë dhe BE

Evropë

Çavushoglu për modernizimin e bashkimit doganor të Turqisë dhe BE

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 18:47
Ilustrim

Negociatat mbi modernizimin e një marrëveshjeje të bashkimit doganor midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian, të cilat janë pezulluar, duhet të rifillojnë, tha sot ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavushoglu.

Ai tha në një konferencë shtypi se Turqia nuk pret hapjen e kapitujve të rinj si pjesë e bisedimeve të pranimit në BE gjatë Presidencës austriake të bllokut evropian, transmeton Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...