Arrestohet një person që voziti në pistën e aeroportit të Lionit - Bota Sot
Arrestohet një person që voziti në pistën e aeroportit të Lionit

Evropë

Arrestohet një person që voziti në pistën e aeroportit të Lionit

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 14:45
Policia franceze

Policia franceze arrestoi një person që u fut me makinë në pistën e aeroportit të Lionit, në juglindje të Francës, duke shkaktuar ndërprerje të përkohshme të fluturimeve.

Zyrtarët thanë se askush nuk u plagos në incident dhe se detajet rreth personit të arrestuar dhe motiveve të tij nuk janë ende të qarta.

Paraprakisht ai ka tejkaluar shpejtësinë e lejuar në një autostradë të afërt, duke vozitur në drejtim të kundërt, tha policia.

Videot e incidentit, të postuara në mediat sociale, treguan disa automjete të policisë duke ndjekur makinën dhe më vonë ngasësin e saj duke dalë nga makina dhe duke bërë përpjekje për të ikur në këmbë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...