Rrëzohet edhe një aeroplan ushtarak rus - Bota Sot
Rrëzohet edhe një aeroplan ushtarak rus

Evropë

Rrëzohet edhe një aeroplan ushtarak rus

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 16:43
Aeroplani u rrëzua sot pasdite në zonën pyjore, pa shkaktuar ndonjë dëm në këtë fushë, tha Ministria e Situatave të Urgjencës në rajonin e Nizhny Novgorod.

Aeroplani luftarak rus MiG-31 u rrëzua sot në afërsi të qytetit të Kulebakiut në rajonin e Novgorodit të Nizhnyit dhe ekuipazhi katapultoi, raporton TASS.

Jeta e pilotëve nuk është në rrezik për jetë, njofton Ministria e Mbrojtjes e Rusisë.

Aeroplani u rrëzua sot pasdite në zonën pyjore, pa shkaktuar ndonjë dëm në këtë fushë, tha Ministria e Situatave të Urgjencës në rajonin e Nizhny Novgorod.

Nuk ka më shumë të dhëna lidhur me incidentin.

Kohë më parë një aeroplan ushtarak rus u rrëzua në afërsi të Sirisë nga një raketë e forcave qeveritare siriane.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera