Në Francë konfiskohen 20 tonë me figura të Kullës Eiffel në miniaturë - Bota Sot
Në Francë konfiskohen 20 tonë me figura të Kullës Eiffel në miniaturë

Evropë

Në Francë konfiskohen 20 tonë me figura të Kullës Eiffel në miniaturë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 17:14
Ilustrim

Policia e Parisit konfiskoi 20 tonë figura në miniaturë të Kullës Eiffel pas një hetimi që përfundoi me shpërbërjen e një rrjeti të "organizuar", anëtarët e të cilit kryen shitje pa leje.

Nëntë persona u arrestuan, duke përfshirë katër "ndërmjetësues" dhe dy shitës, me prejardhje afrikane dhe pa dokumentet e nevojshme, sipas një burimi policor të paidentifikuar, raporton "Figaro".

Në krye të këtij rrjeti ishin tre tregtarët kinezë, të cilët udhëheqin dyqane në Paris dhe Oberwil.

Më shumë se 1.000 kuti kartoni me një total prej 20 tonë miniaturë të Kullës Eiffel u konfiskuan gjatë kontrollit të dy depove në Sharanon-le-Pon dhe Klisi, si dhe në tre dyqane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...