Çfarë shteti i fuqishëm, papunësia vazhdon rënien në Gjermani - Bota Sot
Çfarë shteti i fuqishëm, papunësia vazhdon rënien në Gjermani

Evropë

Çfarë shteti i fuqishëm, papunësia vazhdon rënien në Gjermani

Më: 27 tetor 2018 Në ora: 22:41
Foto ilustrim

Zyrat gjermane të punësimit parashikojnë një tjetër rënie të paunësisë në muajt në vijim.

“Rritja e tregut të punësimit pritet të vazhdojë deri vitin e ardhshëm”, deklaroi sot Instituti për Punësim dhe Kërkim (IAB), duke publikuar rezultatet mujore për statistikat e muajit tetor.

“Sërish vihet re se trendi negativ në ekonominë botërore nuk prek trendin pozitiv në tregun e punësimit në Gjermani”, komentoi Enzo Weber, kreu i departamentit të IAB-së për parashikimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...