Turqi: 24 të arrestuar për financim të ISIS-it - Bota Sot
Turqi: 24 të arrestuar për financim të ISIS-it

Evropë

Turqi: 24 të arrestuar për financim të ISIS-it

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 18:34
Turqi

Policia turke ka arrestuar 24 vetë me dyshimin se kanë financuar një grup terrorist, Shtetit Islamik.

Të dyshuarit u arrestuan në qytetin e Dijarbakir në Turqinë jugore, si dhe në 10 provinca të tjera për shkak të dërgimit të parave në Siri, Liban, Iran, Indonezi dhe Libi, njofton AP.    

Kombësia e të dyshuarve nuk dihet deri më tash.

Në bastisjet e sotme, rreth 580.000 dollarë janë konfiskuar dhe shuma tjera në  euro, lira turke dhe funta siriane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...