Protestuesja zhveshët në sheshin e Parisit - Bota Sot
Protestuesja zhveshët në sheshin e Parisit

Evropë

Protestuesja zhveshët në sheshin e Parisit

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 16:49
Foto nga protestuesja ne France

Derisa presidentit i Francës priste përfaqësuesit e shteteve të ndryshme, një femër gjysmë e zhveshur ka arritur t’i ikë policisë tek Harku i Triumfit në Parisë dhe vrapuar drejt kolonës së veturave ku gjendej presidenti amerikan Donald Trump.

Ajo kishte të shkruar në gjoksin e saj sllogane që përmbanin fjalët “Falso” dhe “Paqe”.

Policia e ndaloi femrën dhe veturat vazhduan rrugën.

Presidenti Trump është një ndër liderët e shumtë që morri pjesë në ceremoninë përkujtimore të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore.

Shumica e liderëve të tjerë udhëtuan së bashku nga pallati presidencial “Elize”

Kurse, presidenti Trump mbërriti vetëm.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...