Katër ushtarë turq vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Stamboll - Bota Sot
Katër ushtarë turq vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Stamboll

Evropë

Katër ushtarë turq vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Stamboll

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:43
Stamboll, 26 nëntor 2018.

Katër ushtarë turq vdiqën dhe një tjetër u plagos pasi një helikopter ushtarak u rrëzua në një zonë të banueshme të Stambollit.

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, tha se helikopteri ishte në një fluturim trajnues kur u rrëzua në qarkun Sancaktepe, në anën aziatike të qytetit.

Shërbyesi i plagosur është në gjendje të rëndë, ndërsa viktima civile nuk u raportuan.

Autoritetet nisën të hetojnë shkakun e incidentit.

Helikopteri goditi mbi çatinë e një ndërtese 4-katëshe, tha guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya.

Sipas tij, helikopteri më pas ka rënë midis dy ndërtesave të banimit, duke shpërndarë rrënoja nëpër rrugët përreth.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...