Shaqiri merr një lajm fantastik para duelit me PSG-në - Bota Sot
Shaqiri merr një lajm fantastik para duelit me PSG-në

Futboll

Shaqiri merr një lajm fantastik para duelit me PSG-në

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 09:26
Xherdan Shaqiri

Skuadra e PSG-së sonte takohet me Liverpoolin.

PSG dhe Liverpool takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli ndodhet në vendin e parë me gjashtë pikë – kurse PSG në vendin e tretë me pesë pikë.

Sulmuesi shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri pritet të jetë titullar edhe në këtë duel. Klopp do të startojë nga minuta e parë me treshën sulmuese Salah-Firimino-Shaqiri.

PSG: Buffon; Marquinhos, Silva, Kimpembe; Meunier, Verratti, Rabiot, Bernat; Mbappe, Cavani, Neymar

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Milner, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Shaqiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...