Aeroplani i Merkelit bën ulje emergjente - Bota Sot
Aeroplani i Merkelit bën ulje emergjente

Evropë

Aeroplani i Merkelit bën ulje emergjente

Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 21:59
Angela Merkel

Aeroplani i kancelares gjermane Angela Merkelit u detyrua të bënte një ulje emergjente pak pasi u nis për në Samitin e G20 në Argjentinë.

A340 që mbante Merkelin dhe delegacionin gjerman në Buenos Aires u detyrua të ulej menjëherë pas largimit nga Berlini për shkak të problemeve teknike.

Kapiteni a aeroplanit tha që ai vendosi të ndërronte aeroplanin në aeroportin e Köln-Bonn në Gjermaninë veriperëndimore pas ‘keqfunksionimit të disa sistemeve elektronike’.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...