Gjermani, klubet e natës shndërrohen në vende për njerëzit e pastrehë - Bota Sot
Gjermani, klubet e natës shndërrohen në vende për njerëzit e pastrehë

Evropë

Gjermani, klubet e natës shndërrohen në vende për njerëzit e pastrehë

Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 22:12
Foto ilustrim

Dy klubet e natës të Berlinit, Astra Kulturhaus dhe Bi Nuu, vendosën t'ua lirojnë hapësirat njerëzve të pastrehë një herë në javë gjatë muajve janar dhe shkurt.

Klubet do të bëjnë një orar me të cilin do t'u lejojnë njerëzve të pastrehë të shkojnë në hapësirat e tyre një herë në javë dhe të kalojnë natën në dhomat e tyre.

Në këtë mënyrë, ata do t'i mbrojnë nga dimri, dhe siç kanë theksuar, shpresojnë të inkurajojnë klubet e tjera dhe objektet e hotelerisë të bëjë të njëjtën gjë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...