Merkel e pret jashtë, Theresa May-t nuk i hapet dera e Mercedesit - Bota Sot
Merkel e pret jashtë, Theresa May-t nuk i hapet dera e Mercedesit

Evropë

Merkel e pret jashtë, Theresa May-t nuk i hapet dera e Mercedesit

Më: 11 dhjetor 2018 Në ora: 18:19
Theresa May dhe Angela Merkel

Një episod komik ka ndodhur në Berlin, që gjen protagoniste kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May.

Ndërsa kryeministrja arrin në Berlin për bisedime me kancelaren gjermane, Angela Merkel, asaj i del një vështirësi me makinën e saj të tipit S-Class. Për një moment dera e makinës nuk i hapet.

Gjatë fushatës së referendumit në vitin 2016, Michael Gove, sekretari i mjedisit, i cili ishte atëherë udhëheqës i fushatës ‘Vote Leave’, paralajmëroi se nëse Britania e Madhe do të qëndronte në BE, do të ishin si “pengje të mbyllura në pjesën e prapme të makinës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...