Ulpiana, ende në mëshirë të kohës!

Fejtone

Ulpiana, ende në mëshirë të kohës!

Nga: Bruna Merko Më: 26 prill 2010 Në ora: 18:43

Është prezantuar dje në kinemanë “ABC” film- dokumentari “Ulpiana antike”, duke pasur si qëllim kryesor prezantimin në këtë formë të vlerave antike të një prej lokacioneve më të rëndësishme të trashëgimisë kulturore në Kosovë. Pas këtij projekti të rëndësishëm qëndron ideja dhe puna e një prej arkeologëve të njohura të Kosovës, Edi Shukriu së bashku me stafin e saj.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat