ART-ja dorëzohet para sistemit të Serbisë në veri!

Fejtone

ART-ja dorëzohet para sistemit të Serbisë në veri!

Nga: Ismail Shabani Më: 26 prill 2010 Në ora: 19:05

Prishtinë, 26 prill - Efektet nga aksioni për heqjen e antenave dhe ndërprerjen e sinjalit të linjave ilegale telefonike në Kosovë, Autoriteti Rregullativ i Telekomunikacionit vlerëson se janë arritur. Megjithatë ky aksion dy ditorë nuk kishte për cak edhe antenat në veri të vendit, ku rendin dhe ligjin vazhdojnë ta bëjnë autoritetet e Serbisë. Jo vetëm që këto autoritete kanë mbrojtur antenat ilegale atje, por ato kanë ndihmuar strukturat serbe që të hedhin në erë me mjete eksplozive disa antena të telefonive mobile legale, asaj të Vala, dhe të IPKO-s.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat