Grupit Ndërministror për Decentralizim i zgjatet mandati dy vjet

Fejtone

Grupit Ndërministror për Decentralizim i zgjatet mandati dy vjet

Nga: Fatbardhë Zeka Më: 28 prill 2010 Në ora: 18:25

Prishtinë, 28 prill - Procesi i decentralizimit i ka ndihmuar Kosovës që të jetë më unike në rrafshin territorial dhe atë etnik, vlerësoi zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, duke përmenduar edhe pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet lokale dhe vullnetin e tyre që të jenë pjesë e institucioneve të Kosovës.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat