Misionet e korruptuara evropiane në Kosovë

Fejtone

Misionet e korruptuara evropiane në Kosovë

Nga: Shkruan Teki Dervishi Më: 28 prill 2010 Në ora: 18:38

Është Piter Fejti që në Dablin, tash edhe para studentëve të manipuluar, po ia mban dertin prestigjit të Kosovës. Pra flitet për “Kosovën”, aludohet invaliditeti i institucioneve të saj të pavarura. Por, në Kosovë ekziston problemi konkret dhe i vetmi, e ky problem quhet Kosova Veriore dhe enklavat serbe. Pse ky zotëri nuk e përmend “vendin e krimit dhe të korrupsionit” që ndodh vetëm në Veriun e Kosovës? Serbia, që është në Veri nuk përmendet nga Fejti si e korruptuar, por përmendet “Kosova”.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat