Rossin: NATO-ja dhe KFOR-i do ta mbështesin FSK-në edhe më tej

Fejtone

Rossin: NATO-ja dhe KFOR-i do ta mbështesin FSK-në edhe më tej

Më: 29 prill 2010 Në ora: 20:29

Prishtinë, 29 prill - Ministri i MFSK-së z Fehmi Mujota së bashku me komandantin e FSK-së gjenerallejtënant Sylejman Selimi dhe me zyrtarë të lartë të ministrisë dhe FSK-së, të enjten pritën në një takim të veçantë pune, zëvendës-asistentin e Sekretarit Gjeneral të NATO-sish-ambasadorin Amerikan, z.Lary Rossin. Ministri Mujota, falënderoi z. Rrossin për ndihmën e madhe të SHBA-ve, dhe të NATO-së, që kanë dhënë në ngritjen e FSK-së.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat