Sot hapet panairi i punës në Ferizaj - Bota Sot
Sot hapet panairi i punës në Ferizaj

Ferizaj

Sot hapet panairi i punës në Ferizaj

Më: 30 mars 2019 Në ora: 08:52
Panairi i punës

Sot në Shkollën Fillore “Tefik Çanga” në Ferizaj mbahet panairi i punës.

Panairi i Punës organizohet në bashkëpunim me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Agjencinë e Punësimit të Republikës së Kosovës (APRK), Komunën e Ferizajt dhe Zyra Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ).

Sipas organizatorëve, ky panair është vend i cili ofron informata për mundësitë e punësimit dhe praktikës në punë, dhe informata për trajnime e aftësime profesionale.

Panairi do të hapet në ora 09:00 ndërsa do të qëndrojë i hapur deri në ora 16:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...