Përkujtohen martirët Sherif Frangun, Riza Matoshin dhe Afrim Abazi - Bota Sot
Përkujtohen martirët Sherif Frangun, Riza Matoshin dhe Afrim Abazi

Ferizaj

Përkujtohen martirët Sherif Frangun, Riza Matoshin dhe Afrim Abazi

Më: 3 prill 2019 Në ora: 22:31
Përkujtohen martirët Sherif Frangun, Riza Matoshin dhe Afrim Abazi

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka thënë se 38 vjet më parë, forca studentore dhe mbarëpopullore lëkundi themelet e brishta të Jugosllavisë.

Në demonstratat e vitit 1981, Ferizaj dha martirët e lirisë, Sherif Frangun, Riza Matoshin dhe më vonë Afrim Abazin në përpjekjen e guximshme dhe në lartësinë e atdhedashurisë për Kosovën Republikë. Lavdi, shkruan Aliu në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...