Aliu: Mbrëmja e paharrueshme festive në Ferizaj - Bota Sot
Aliu: Mbrëmja e paharrueshme festive në Ferizaj

Ferizaj

Aliu: Mbrëmja e paharrueshme festive në Ferizaj

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 17:10
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka thënë se magjia e tingujve të bukur të këngës shqipe dhe folklorit tonë të pasur i dha mbrëmë Ferizajt, mbrëmjen më të paharrueshme festive, në shënim të 20 vjetorit të çlirimit.

Sipas tij, zërat e krenarisë sonë muzikore ngjitën podiumin e festës për t'i dhënë ajër gëzimi e frymë lirie, ferizajasve në ditën e tyre të çlirimit.

“Performanca e shkëlqyer e Orkestrës Simfonike të RTSH-së, nën dirigjimin e dirigjentit, Jetmir Barbullushi, zërat e jashtëzakonshëm të artistëve kulminant, Kastriot Tusha, Besa Llugiqi, Selami Kolonja, Liridon Sadriu, Fatmira Breçani, Ansamblet e Këngëve dhe Valleve "Shota" e "Kastriotët", nën përkujdesjen e profesorit të palodhshëm, Astrit Mustafa, bënë këtë mbrëmje kaq madhështore dhe këtë koncert kaq perfekt”, ka shkruar ai në Facebook.
 

Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...