U hakmor për vrasjen e vëllait në Ferizaj, do çuditni sa vite burg u dënua - Bota Sot
U hakmor për vrasjen e vëllait në Ferizaj, do çuditni sa vite burg u dënua

Ferizaj

U hakmor për vrasjen e vëllait në Ferizaj, do çuditni sa vite burg u dënua

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 14:35
Vrasja

Gjykata Themelore në Gjilan ka dënuar me 9 vjet burg të miturin Sh.R për vrasje.

I mituri sipas Gjykatës më 20 shkurt të këtij viti  rreth orës 22:30 minuta në rrugën “Ahmet Kaqiku” në Ferizaj, përkatësisht afër stacionit të autobusëve, për motive të ulëta, nga hakmarrja e paskrupullt, me dashje direkte dhe në mënyrë dinake e ka privuar nga jeta tani të ndjerin M. A., duke e qëlluar me revole njëherë në kokë dhe dy herë në shpinë. 

Me këto veprime, i mituri ka kryer veprat penale “vrasje e rëndë” dhe “mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...