Kjo rrugë është shtruar në Ferizaj para tre muajve, qytetari pyet a mos është shtruar me pambuk - Bota Sot
Kjo rrugë është shtruar në Ferizaj para tre muajve, qytetari pyet a mos është shtruar me pambuk

Ferizaj

Kjo rrugë është shtruar në Ferizaj para tre muajve, qytetari pyet a mos është shtruar me pambuk

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 09:35
Foto nga vendi

Punimeve në rrugën ‘Ali Asllani’ e njohur si Lagjia e Re, në qytetin e Feriajt, siç duket qytetarët atje nuk po ua shohin hairin. Asfallti i shtruar aty para tre muajve është prishur.

Për prishjen e asfaltit po alarmon njëri nga qytetarët e asaj rrugë. Madje ai pyet se mos rruga është shtruar me pamuk.

“…Vec nëse e kanë shtru me pamuk, se ndryshë o problem edhe drrasat me lshu kaq shpejte e jo asfalt”, thotë një qytetar i asaj ane i cili me foto e ka paraqitur gjendjen në atë pjesë.

Ai ka kërkuar përgjegjësi nga komuna e Ferizajt si dhe kompania e cila asfaltin në atë lagje e ka shtruar vetëm para tre muajve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...