Të shtunën fillon dezinsektimi hapësinor në Ferizaj - Bota Sot
Të shtunën fillon dezinsektimi hapësinor në Ferizaj

Ferizaj

Të shtunën fillon dezinsektimi hapësinor në Ferizaj

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 11:16
Foto

Komuna e Ferizajt ka njoftuar se të shtunën fillon dezinsektimi hapësinor në këtë qytet.

Komuna ka njoftuar qytetarët e Ferizajt se të shtunën, nga ora 20.00, do të fillojë dezinsektimi i hapësirave publike në gjithë zonën e qytetit.

Komuna e Ferizajt ka njoftuar se të shtunën fillon dezinsektimi hapësinor në këtë qytet.

Komuna ka njoftuar qytetarët e Ferizajt se të shtunën, nga ora 20.00, do të fillojë dezinsektimi i hapësirave publike në gjithë zonën e qytetit.

“Andaj qytetarët që zhvillojnë veprimtarinë e bletarisë porositën që të kujdesen në mënyrë të veçantë për to. Ne rast të motit me shi dhe erës së fortë orari shtyhet deri në ditët me mot të mirë dhe vazhdon sipas orarit të paraparë”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...