Në Ferizaj festohet dita e pavarësisë së ShBA-së - Bota Sot
Në Ferizaj festohet dita e pavarësisë së ShBA-së

Ferizaj

Në Ferizaj festohet dita e pavarësisë së ShBA-së

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 07:50
Foto ilustrim

Ferizaji sot do të festojë ditën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në bashkëpunim me KFOR-in amerikan, sot duke filluar nga ora 19:00 është organizuar festa e Pavarësisë së SHBA-ve në hapësirat e “Plus Center” në Ferizaj.

Kjo festë bëhet për të nderuar vendin mik të Kosovës.

Me këtë rast do të shfaqet një koncert, ndërsa do të ketë ushqime dhe pije, ndërsa e gjithë festa do të kulmojë me hedhjen e fishekzjarrëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...