Shqiptarja me shtetësi norvegjeze refuzoi të paguajë 70 euro për shërbimin e pastrimit, rrah punëtoren - Bota Sot
Shqiptarja me shtetësi norvegjeze refuzoi të paguajë 70 euro për shërbimin e pastrimit, rrah punëtoren

Ferizaj

Shqiptarja me shtetësi norvegjeze refuzoi të paguajë 70 euro për shërbimin e pastrimit, rrah punëtoren

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 21:30
Pronari i biznesit e kishte paraqitur rastin në Polici dhe M.A. ishte arrestuar brenda ditës.

M. A., me vendbanim në Norvegji, ishte bërë kliente e këtij pastrimi kimik në Ferizaj.

Por herën e fundit, para dy ditësh, ajo nuk ishte ndarë e kënaqur me këtë biznes, përderisa me dhunë kishte marrë rrobat e saj.

Ndonëse paraprakisht i ishte bërë i ditur çmimi prej 70 eurosh që është dashur ta paguante, ajo është nervozuar, pasi çmimi i është dukur i lartë dhe e ka sulmuar fizikisht njërën nga punëtoret aty.

Pasi tentoi ta ndalonte, punëtorja M. I., që ka dashur të mbes anonime, ishte sulmuar përsëri nga kosovarja me shtetësi norvegjeze, e cila kishte ikur pastaj.

Pronari i biznesit e kishte paraqitur rastin në Polici dhe M.A. ishte arrestuar brenda ditës.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka thënë se Prokurori i rastit e ka liruar në procedurë të rregullt shtetasen norvegjeze, pasi viktima ka marrë vetëm lëndime të lehta trupore.

Video KETU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...