Mbyllen 2 qendra masazhi në Ferizaj - Bota Sot
Mbyllen 2 qendra masazhi në Ferizaj

Ferizaj

Mbyllen 2 qendra masazhi në Ferizaj

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 16:33
Foto ilustrim

Inspektorati i Komunës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, pas një pune hetimore kanë mbyllur dy qendra masazhi në Ferizaj, me dyshimin e bazuar për mundësimin e zhvillimit të prostitucionit, me ç'rast janë arrestuar tre persona.

Sipas komunës së Ferizajt, ky aksion i përbashkët i forcave të rendit dhe Inspektoratit të Komunës ka ardhur si rrjedhojë e vëzhgimeve nga afër të këtyre lokale nga organet e rendit, me dyshimin se po zhvillohej veprimtari e paligjshme.

“Lokalet e mbyllara gjendeshin në zonën prapa Gjimnazit të Shkencave Shoqërore "Dr. Shaban Hashani" dhe në rrugën "Kemajl Hetemi" kurse të arrestuarit përkitazi me këtë rast me vendim të prokurorit janë në mbajtje për 48 orë”, thuhet në komunikatë.

Ridvan Berisha, kryeinspektor i Inspektoratit të Ferizajt tha se bashkëpunimi me Policinë e Kosovës dhe vigjilenca e inspektorëve komunal po jep rezultate domethënëse për jetën, sigurinë dhe shëndetin e qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...