Vdes aktori dhe gazetari, Hafir Bislimi - Bota Sot
Vdes aktori dhe gazetari, Hafir Bislimi

Ferizaj

Vdes aktori dhe gazetari, Hafir Bislimi

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 17:32
Hafir Bislimi

Ka vdekur Hafir Bislimi, aktorit gazetari e moderatori nga Ferizaji.

Njoftimi është bërë i ditur bë faqen e Teatrit “Adriana”.

Ky është njoftimi:

Teatri është në zi! Artistët janë të pikëlluar! Hafir Bislimi do të mbahet mend gjatë si një nga emblemat e gardës së vjetër të aktorëve ferizajas që shkëlqeu në dërrasat e Teatrit, në vitet më të vështira të artit tonë skenik.

E pikërisht në 8 vjetëshin kur kësaj bote i dha lamtumirën përgjithmonë ikona e teatrit ferizajas, Ismajl Rama, humbëm edhe njërin nga të rrallët e skenës teatrore ferizajase, Hafir Bislimin.

Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë komunitetit të artistëve!

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Për të rikujtuar jetën dhe veprën e të ndjerit, Teatri “Adriana” nesër më 19.08.2019, ora 13:30, në sallën e Teatrit, organizon mbledhje komemorative.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...