"Selaam" jep donacion për personat me nevoja të veçanta në Ferizaj - Bota Sot
"Selaam" jep donacion për personat me nevoja të veçanta në Ferizaj

Ferizaj

"Selaam" jep donacion për personat me nevoja të veçanta në Ferizaj

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 13:47
Foto ilustrim

Si rezultat i bashkëpunimit mes Komunës së Ferizajt dhe Shoqatës së Personave me Nevoja të Veçanta "Hendifer" në Ferizaj, personat me nevoja të veçanta në Ferizaj arritën të përfitojnë donacion në pajisje e teknikë nga Gjermania në vlerë 25.000 euro.

122 karroca për invalidë, 12 biçikleta për invalidë dhe 6 shtretër donacion nga "Selaam" përmes Shoqatës së Personave me Nevoja të Veçanta "Hendifer" do të shpërndahen te qytetarët në nevojë në komunën e Ferizajt.

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu me këtë rast, përveç asistencës së ofruar në transportin dhe procedurat tjera të pranimit të donacionit, ka siguruar edhe depon ku janë të vendosura këto pajisje.

Drejtuesit e "Hendifer" thanë se kjo ndihmë është më se e nevojshme për qindra qytetarë me nevoja të veçanta dhe se do të zgjidhë shumë kërkesa të komunitetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...