Coronavirusi “godet” Ferizajn , vetëm sonte 9 raste të reja - Bota Sot
Coronavirusi “godet” Ferizajn , vetëm sonte 9 raste të reja

Ferizaj

Coronavirusi “godet” Ferizajn , vetëm sonte 9 raste të reja

Më: 14 maj 2020 Në ora: 21:14
Foto ilustrim

Sonte u konfirmuan 18 raste të reja me coronavirus në Kosovë, e 9 prej tyre janë nga qyteti i Ferizajt, shkruan Front Online.

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 9 raste janë nga Komuna e Ferizajit, 6 raste nga Gjilani, dhe 3 të tjera nga Vushtrria.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Ferizajit 9 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Talinoc i jerlive dhe 3 raste Rahovicë), komuna e Gjilanit 6 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Gjilan dhe 2 raste Përlepnicë) dhe komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Vushtrri)”, njofton IKSHPK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat