Ademi: Rastet aktive me COVID-19 në Ferizaj kanë shkuar në 18

Ferizaj

Ademi: Rastet aktive me COVID-19 në Ferizaj kanë shkuar në 18

Më: 16 maj 2020 Në ora: 01:04
Bekim Ademi

Katër raste të reja me coronavirus janë paraqitur sonte në Ferizaj.

Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bekim Ademi thotë se rastet e reja janë persona kontakti të një personi që ka rezultuar pozitivë para dy ditësh.

“Pos këtyre katër rasteve, edhe nëntë kontaktet e mbrëmshme janë raste kontakti të personit në fjalë”, ka thënë Ademi.

Ademi thotë se në Ferizaj tashmë janë 18 raste aktive dhe asnjëri nga ta nuk është i shtruar në Klinikën Infektive dhe kanë gjendje të mirë shëndetësore.

“Një pjesë e tyre kanë dalë negativ në ritestimin e parë dhe po presim të konfirmohen të shëruar me ritestimin e dytë”.

Në Ferizaj numri i përgjithshëm i të prekurve me coronavirus ka shkuar në 114.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat