Dy të vdekur nga Covid-19 sot në Ferizaj - Bota Sot
Dy të vdekur nga Covid-19 sot në Ferizaj

Ferizaj

Dy të vdekur nga Covid-19 sot në Ferizaj

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 18:09
Foto ilustrim

(E plotësuar) - Gjatë ditës së sotme në Spitalin Rajonal të Ferizajt kanë vdekur dy pacientë me Covid-19.

Këtë lajm e ka konfirmuar drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në komunën e Ferizajt, Bekim Ademi.

Ai ka thënë se dy pacientët, njëri i lindur më 1944 dhe tjetri 1966, prej më shumë se një javë ishin të shtrirë në Spitalin Rajonal dhe po trajtoheshin me oksigjenoterapi.

Numri i përgjithshëm i viktimave me Covid-19 në Kosovë ka shkuar në 114.

Ndërsa vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 6 persona, ndërsa u shënuan edhe 119 raste të reja me Covid-19.

***

Dy vdekje të reja me koronavirus janë regjistruar sot në Spitalin e Ferizajt.

Këtë e ka konfirmuar Drejtori i Spitalit rajonal të Ferizajt, Jeton Zeqiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat